SPACEENGINEERS.cz, NOVINKY, AKCE, MODY ZE SVĚTA HRY SPACE ENGINEERS

Space Engineers

Space Engineers je sandboxová hra založená na voxelech. Tuto vesmírnou hru vyvinula a vydala česká společnost Keen Software House. Hra představuje prostředí otevřeného světa, kde hráči můžou vytvářet různé funkční struktury. Pre-release Alpha byla vydána 23. října 2013 na Steamu a obsahovala kreativní mód pro hru jednoho hráče a 24. února 2014 společnost Keen Software House oznámila, že se této hry za čtyři měsíce po vydání prodalo přes 250.000 kopií s tím, že se udržuje na předních místech nejprodávanějších her na Steamu. Hra Space Engineers byla zvolena jako 4. nejlepší Indie hra roku 2013 v „IndieDB Game of The Year“ cenách. 24. března Keen Software House oznámil, že hra dosáhla svých dvou hlavních milníků: režim přežití a hru více hráčů.

Hratelnost

Ve hře hráč ovládá jednoho vesmírného inženýra. Hráč si libovolně může přepnout pohled mezi první a třetí osobou. Podle vybraného herního módu a mapy může začít budovat jakoukoliv z těchto tří struktur: vesmírnou stanici, velkou loď nebo malou loď. Výběrem jakékoliv z těchto možností vytvoří před hráčem kostku, která je základem pro stavbu zbytku struktury. Některé strukturální bloky můžou být použity k těžbě, rafinování, léčení nebo komunikaci. Navíc jsou zde některé nástroje, které může hráč držet v ruce.

Kreativní mód

V kreativním módu si hráči mohou objevovat nelimitované zdroje, okamžitě stavět budovy z nástrojů a bloků a jsou nesmrtelní. Některé stavební nástroje jako symetrie, kopírovaní a vkládání lodí jsou dostupné pouze v tomto módu.

  • Nástroj symetrie – Dovoluje uživateli konstruovat lodě a stanice ze stejných částí mířících každá po opačné ose nebo kolem osy s jediným umístěním materiálu.

Mód přežití

V módu přežití musí hráči těžit, sbírat a zpracovávat suroviny, vyrábět, stavět různá zařízení a sledovat jejich statistiky přežití. Tyto suroviny mohou být rafinované a smontované do podoby nových lodí a stanic. Vývoj módu přežití této hry společnost zahájila na konci léta 2013.

Mód přežití přichází ve třech variantách:

  • Survival (originál) – realistická kapacita inventáře a čas práce strojů
  • Survival x3 – kapacita inventáře, účinnost montéru a rychlost je zvětšena 3×
  • Survival x10 – stejné jako “x3” ale je zvětšeno 10×

Multiplayer

multiplayeru si hráč může vybrat zda chce s přáteli hrát společně kreativní mód nebo mód přežití (tzv. survival), případně jestli chce s ostatními spolupracovat nebo s nimi soupeřit. V současnosti je maximální počet hráčů v jedné hře 16, ale to se může časem změnit.

Technologie

Tato hra je první hrou plně využívající engine VRAGE 2.[8] VRAGE 2.0 je stále ve vývoji. Jeho hlavní předností je objemné prostředí. Objemné objekty jsou struktury složené z blokových modulů zajištěných v mřížce. Objemné objekty se chovají jako skutečné fyzické objekty s jejich hmotnosti, setrvačností a rychlostí. Jednotlivé moduly mají reálný objem a kapacitu a je možné je smontovat, demontovat, deformovat či zničit.

Systémové požadavky

Minimální Doporučené
OS Microsoft Windows XP Microsoft Windows 7
Procesor Intel Core2 Duo 2.0 GHz (nebo AMD ekvivalenta) Intel Quad Core i5 @ 2.5 GHz (nebo AMD ekvivalenta)
Paměť 2GB RAM 3 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce 8800GT / ATI Radeon HD 3870 / Intel HD Graphics 4000 NVIDIA GeForce GTX 460/AMD Radeon HD 7800 series
DirectX 9.0c 9.0c
Místo na disku 2GB volného místa na HDD 5GB volného místa na HDD
Zvuk DirectX kompatibilní DirectX kompatibilní

Recepce

Hra vyhrála cenu „4th best Indie Game of 2013“ na webu IndieDB.

Podle nedávného průzkumu komunity bude další vývoj hry závislý na komunitě. Uživatelé můžou nahrát jejich výtvory a sdílet je s ostatními na Steam Workshopu. Hra je v současnosti jedna z nejprodávanějších her na Steam, i když je zatím pouze early access—Díky tomu můžou uživatelé poskytnout odezvu a svoje nápady vývojářům a pomoci tak hře být lepší v jejich týdenních aktualizacích.

SPACEENGINEERS.eu | 3.2.2015 13:54 | 2244x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SPACEENGINEERS.cz | info@spaceengineers.cz | XHTML | CSS | 20.6.2024 16:23:08